Witamina D, często zwana słoneczną witaminą, należy do grupy witamin rozpuszczalnych w tłuszczach. Nasz organizm wytwarza ją samodzielnie pod wpływem światła słonecznego. Jako składnik odżywczy witamina D jest klasą samą w sobie i pełni wiele ważnych funkcji dla organizmu.

VitaSolaris D3 jest wysokiej jakości suplementem witaminy D, zawierającym witaminę D w postaci D3. To ważne ponieważ badania wskazują, że pozyskiwana z naturalnych źródeł witamina D3 to najlepiej przyswajalna przez organizm postać witaminy D.
Wybierając suplementy od Natural Pharmaceuticals masz pewność, że wszystkie produkowane są w Norwegii i wykonane z najlepszych, najczystszych i najbardziej naturalnych składników. Nasze suplementy charakteryzują wysoki standard oraz najwyższa jakość.

1 tabletka VitaSolaris D3 zawiera 50 mikrogramów (2000 j.m.) witaminy D. Jest to maksymalna dzienna dawka witaminy D do przyjmowania w formie suplementów diety ustalona w 2019 roku przez Zespół ds. Suplementów Diety działający przy Radzie Sanitarno-Epidemiologicznej.

Suplementacja witaminą D (u osób zdrowych):
  • dorośli (19-75 lat) – od 800 do 2000 IU (20-50 µg) na dobę (w zależności od masy ciała i podaży witaminy D w diecie), przez cały rok
  • seniorzy (>75 lat) – od 2000 do 4000 IU (50-100 µg) na dobę (w zależności od masy ciała i podaży witaminy D w diecie), przez cały rok
Źródło: Rusińska A., Płudowski P., Zasady suplementacji i leczenia witaminą D – nowelizacja 2018, Postępy neonatologii 2018; 24 (1) [doi: 10.31350/postepyneonatologii/2018/1/PN2018001]

VitaSolaris D3 od Natural Pharmaceuticals zawiera tylko witaminę D3 - dla najlepszego wchłaniania przez organizm. Podobnie jest w przypadku innych naszych suplementów, które zawierają witaminę D.
Witamina D3 to postać witaminy D, która powstaje, gdy skóra jest wystawiona na działanie promieni słonecznych. Można ją również znaleźć w niektórych produktach spożywczych, takich jak jajka i ryby.
Witamina D2 jest syntetycznym wariantem występującym w niektórych lekach i suplementach. Niektóre rodzaje grzybów potrafią wytwarzać witaminę D2 w świetle słonecznym.

Ciało
Witamina D w postaci D3 jest lepiej wchłaniana przez organizm (biodostępność) niż witamina D2. Badania wykazują, że magazynowanie witaminy D w organizmie zwiększa się bardziej kiedy przyjmowana jest witamina D3 w porównaniu do sytuacji, gdy przyjmowana jest witamina D2. Witamina D2 słabiej wiąże się z białkami transportującymi osocze niż odpowiadający jej metabolit witaminy D3. Głównie dlatego zaleca się stosowanie w suplementach witaminy D3.

Źródła:
  1. Houghton L A, Vieth R. The case against ergocalciferol (vitamin D2) as a vitamin supplement. Am J Clin Nutr. 2006 Oct;84(4):694-7
  2. Tripkovic L et al. Comparison of vitamin D2 and vitamin D3 supplementation in raising serum 25-hydroxyvitamin D status: a systematic review and meta-analysis. Am J Clin Nutr. 2012 Jun;95(6):1357-64

Witamina D odgrywa ważną rolę w Twoim organizmie. Pozwala ciału wchłonąć wapń z pożywienia, które jesz. W ten sposób ciało otrzymuje materiał budowlany, którego potrzebuje do zbudowania i utrzymania silnego szkieletu. Niedobór witaminy D może prowadzić do osłabienia mięśni, a naukowo udowodniono, że istnieje związek między przyjmowaniem witaminy D a utrzymaniem prawidłowego funkcjonowania mięśni. Ponadto, witamina D wspiera układ odpornościowy, dzięki któremu pozostajesz zdrowy przez cały rok!

Najlepiej zapewnić sobie odpowiednią ilość witaminy D w organizmie przebywając na słońcu, jedząc tłuste ryby morskie lub przyjmując suplement diety. Badania wykazują, że tylko ok. 20% zapotrzebowania na witaminę D pochodzi z pożywienia – trudno jest uzyskać odpowiednie ilości poprzez samą dietę. Rozwiązaniem dla wielu osób staje się zatem suplement diety. VitaSolaris D3 to suplement diety, który zapewni ci odpowiedni poziom witaminy D przez cały rok.

Suplementacja witaminy D zalecana jest właściwie wszystkim. Ale jest szczególnie istotna dla osób, które mało przebywają na słońcu lub nie jedzą tłustych ryb 2-3 razy w tygodniu.

Warto przy tym pamiętać, że osoby starsze nie wytwarzają witaminy D w skórze tak skutecznie, jak za młodu, a zatem są bardziej narażone na niski jej poziom.

Kobiety po menopauzie są również szczególnie podatne na niedobór witaminy D.

Przed zastosowaniem wskazane jest wykonanie badania stężenia 25(OH)D we krwi oraz konsultacja wyniku z lekarzem lub farmaceutą.

Możesz potrzebować suplementu w okresach słabego nasłonecznienia, na przykład jesienią i zimą. Witamina D jest potrzebna wszystkim. Wszystko wskazuje na to, że znaczna część populacji w Polsce ma niedobór tej słonecznej witaminy. 9 na 10 Polaków ma zbyt niski poziom witaminy D w organizmie. Dlatego polscy eksperci ds. zdrowia i zdrowego odżywiania zalecają wyższe rekomendowane spożycie niż wcześniej.

Osobom powyżej 75 r.ż. zaleca się stosowanie od 2000 do 4000 IU (50-100 µg) na dobę (w zależności od masy ciała i podaży witaminy D w diecie), przez cały rok.

Najnowsze badania wykazują, że seniorzy po 75 r.ż. często mają niski poziom witaminy D. Wyjaśnienie jest takie, że osoby starsze nie są w stanie produkować witaminy D w skórze tak skutecznie, jak wtedy, gdy były młodsze, a zatem mają większe szanse na jej niedobór.

Wystarczy 1 mała tabletka VitaSolaris D3 dziennie, aby zaspokoić zalecane codzienne zapotrzebowanie na witaminę D u osób powyżej 75 roku życia.

W długim sezonie zimowym Polacy często mają trudności z zaspokojeniem zapotrzebowania na witaminę D. W Polsce, ze względu na szerokość geograficzną naszego kraju, w okresie od października do marca synteza skórna witaminy D nie jest efektywna.
Suplementacja witaminy D jest szczególnie ważna w miesiącach zimowych, ale jeżeli wytyczne dotyczące przebywania na słońcu nie są spełnione*, zalecana jest suplementacja przez cały rok.

* przebywanie na słońcu od maja do września z odkrytymi przedramionami i podudziami przez >15 min w godzinach od 10.00 do 15.00, bez kremów z filtrem

Istnieje wiele powodów niedoboru witaminy D w organizmie, ale jednym z najważniejszych jest fakt, że spędzamy mało czasu na słońcu, dużo w pracy bądź w domu. Do tego dochodzą długie zimowe miesiące i niewiele pokarmów w diecie zawierających tę ważną witaminę. Zaspokojenie zapotrzebowania na witaminę D stanowi zatem wyzwanie dla większości z nas Polaków. A kiedy 80% produkcji witaminy D w organizmie pochodzi z przebywania na słońcu, nie może być zaskoczeniem, że Polacy mają jej tak niewiele.

Możesz szybko i łatwo zabezpieczyć swoje darmowe opakowanie VitaSolaris D3. Wystarczy, że wypełnisz i wyślesz formularz zamówienia na tej stronie, a Twoje bezpłatne roczne opakowanie VitaSolaris D3 zostanie wkrótce do Ciebie wysłane. Opłacasz tylko koszty przesyłki w wysokości 9,95 zł. Przesyłka w bezpieczny sposób dotrze prosto do Twojej skrzynki pocztowej.
Zdecydowaliśmy się rozdać bezpłatnie VitaSolaris D3 ponieważ chcemy wspierać Ciebie i Twoich bliskich w trosce o Wasze zdrowie.

Tak, składając teraz zamówienie na VitaSolaris D3, suplement witaminy D, już wkrótce otrzymasz swoje bezpłatne roczne opakowanie prosto do skrzynki pocztowej. Opłacasz tylko koszty przesyłki w wysokości 9,95 zł.

W Natural Pharmaceuticals mamy świadomość, że ze względu na szerokość geograficzną, w której żyjemy, większość Polaków cierpi na niski poziom witaminy D.

Aby pokazać, że nam na Tobie zależy, w ramach ogólnopolskiej kampanii rozdajemy dla każdego domu w Polsce 1 roczne opakowanie VitaSolaris D3, suplementu witaminy D. Traktujemy to jako swoją misję i w ten sposób pomagamy Polakom zacząć troszczyć się o swoje zdrowie.

Absolutnie nie, to nie jest subskrypcja. Zamówienie bezpłatnego opakowania VitaSolaris D3, z rocznym zapasem witaminy D do niczego Cię nie zobowiązuje.

Otrzymujesz od nas tylko tę jedną dostawę witaminy D i opłacasz tylko koszt przesyłki w wysokości 9,95 zł, chyba że zamówiłeś również inny produkt.

Skład1 tabletka% RWS*
Witamina D350 μg1000

*RWS - Referencyjne Wartości Spożycia

Składniki: maltodekstryna, substancja zagęszczająca (celuloza, sole magnezowe kwasów tłuszczowych), substancja przeciwzbrylająca (fosforany wapnia, dwutlenek krzemu), cholekalcyferol (witamina D3), hydroksypropylometyloceluloza.

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia: 1 tabletka dziennie.

Uwaga: Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.
Suplementy diety nie mogą być substytutem (zamiennikiem) zróżnicowanej diety. Bardzo ważny jest zrównoważony sposób odżywiania i zdrowy styl życia.
Przed zastosowaniem wskazane jest wykonanie badania stężenia 25(OH)D we krwi oraz konsultacja wyniku z lekarzem lub farmaceutą.
Przechowywanie: Przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze poniżej 25°C w sposób niedostępny dla małych dzieci. Chronić przed światłem.

Nr partii produkcyjnej i data przydatności do spożycia: na opakowaniu.

Wyprodukowano w Norwegii przez Pharmatech A.S.

Wyłączny dystrybutor: Natural Pharmaceuticals Sp. z o.o.

VitaSolaris D3 to oficjalnie zarejestrowany suplement diety w Polsce.
Nr rejestracji: GIS 2020/05/04/SD/0E15E2

Regulamin promocji znajdą Państwo pod tym linkiem.
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej informacji
×
2000 j.m.
w 1 tabletce
CAŁY ROK
0
VitaSolaris D3
Zapas witaminy D na cały rok
może być Twój ZA DARMO!
Płacisz tylko 9,95 zł za przesyłkę.